REGULAMIN

REGULAMIN SKLEPU WWW.WATCHPLANET.PL - wersja skrócona

 

 

Postanowienia ogólne

 1. Właścicielem sklepu internetowego www.watchplanet.pl jest Time Concept, Al. KEN 36 lok.112B, NIP:5213778660, REGON:36713932.

 2. Firma Time Concept działa zgodnie z kodeksem dobrych praktyk o którym mowa w Ustawie o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym z dnia 23 sierpnia 2007 r.

 3. Sklep internetowy www.watchplanet.pl oferuje nowe, sprawne i oryginalne towary od dystrybutorów. Obowiązkiem butiku www.watchplanet.pl jest dostarczenie towaru wolnego od wad.

 4. Wszystkie ceny w sklepie www.watchplanet.pl wyrażone są w polskich złotych i zawierają podatek VAT.

 5. Obsługa sklepu internetowego www.watchplanet.pl kontaktuje się z Klientem poprzez e-mail lub telefonicznie.

 6. Dane kontaktowe sklepu internetowego www.watchplanet.pl
  tel.: 666-663-362
  email: kontakt@watchplanet.pl

 

 

 

Zamówienia

 1. Zamówienia poprzez sklep internetowy można składać 24h na dobę.

 2. Zamówienia złożone w sobotę, niedzielę i święta zostaną rozpatrzone następnego dnia roboczego.

 3. Główne cechy produktów (opis produktu, funkcje) dostępne są na karcie produktu. Klient może się z nimi zapoznać przed złożeniem zamówienia.

 4. Klienci dokonujący zakupów sklepie www.watchplanet.pl wyrażają zgodę na wystawienie dokumentu sprzedaży bez podpisu.

 5. Sklep www.watchplanet.pl akceptuje następujące formy płatności: przelew, e-przelew, karta kredytowa, pay pal, pobranie.

 6. Zamówienie z formą płatności "DotPay", "blik", "PayPal", "pobranie" pociąga za sobą obowiązek zapłaty.

 7. W przypadku braku możliwości realizacji zamówienia lub jego części, Klient zostanie o tym niezwłocznie poinformowany i ustalone zostaną wspólnie dalsze działania takie, jak np. zaproponowanie zakupu podobnych produktów, wydłużenie czasu oczekiwania, częściowa realizacja lub w ostateczności anulowanie zamówienia.

 8. Zegarki objęte wyprzedażą stanowią końcówki kolekcji lub nadwyżki magazynowe, mogą być dostępne tylko w ograniczonych ilościach.

 9. Dostawa zamówionych produktów realizowana jest od poniedziałku do piątku na terenie całej Polski, za pośrednictwem firm kurierskich DPD i InPost.

 10. Sklep www.watchplanet.pl nie ponosi odpowiedzialności za niedostarczenie towaru w przypadku błędnego lub niepełnego podania adresu przez Klienta.

 11. Wysyłka zamówionych towarów następuję w ciągu 24h od złożenia zamówienia (w dni robocze). Przewidywany czas dostawy zamówionego towaru wynosi 1 dzień roboczy. W dniach 18-24 grudnia czas realizacji zamówień może ulec wydłużeniu do 3 dni roboczych.

 12. W chwili odbioru paczki, w przypadku widocznych śladów jej uszkodzenia lub naruszenia folii firmowych, należy sporządzić protokół z uwagami dotyczącymi stanu przesyłki.

 13. Zamówienia z grawerowaniem realizowane są w ciągu ok. 3 dni roboczych od momentu zaksięgowania zapłaty. Zamówienie z grawerowaniem musi zostać opłacone z góry (brak możliwości płatności za pobraniem). Zamówienie z grawerowaniem nie może zostać zwrócone zgodnie z art. 38 pkt. 3 Ustawy o prawach konsumenta z dnia 24 czerwca 2014r; towar został wyprodukowany według specyfikacji Klienta.

 14. Po transakcji sprzedaży sklep upoważniony jest przesłać na adres e-mailowy Klienta zaproszenie do wypełnienia ankiety posprzedażowej z serwisu Ceneo.pl. Ankieta służy zbadaniu opinii o przeprowadzonej transakcji. Klient może dobrowolnie wypełnić ankietę.

 

 

Gwarancja i reklamacje

 1. Wszystkie produkty dostępne w sklepie www.watchplanet.pl objęte są 24-miesięczną gwarancją.

 2. Naprawy realizowane są w naszym serwisie.

 3. Zgodnie z art. 577 KC gwarancja nie wyłącza, nie ogranicza, ani nie zawiesza uprawnień kupującego wynikających z przepisów rękojmi za wady rzeczy sprzedanej.

 4. W przypadku reklamacji odnośnie wad jakościowych, ilościowych lub merytorycznych Klient zobowiązany jest do kontaktu z Działem Obsługi Klienta sklepu www.watchplanet.pl.

 5. Adres reklamacyjny:
  Time Concept
  Al. KEN 36 lok. 112B
  02-797 Warszawa

 6. Wysyłając zegarek na naprawę gwarancyjną należy dołączyć protokół reklamacyjny dostępny tutaj: POBIERZ

 7. Naprawy realizowane są do 14 dni roboczych.

 8. Koszt wysyłki do serwisu pokrywa Kupujący.Odstąpienie od umowy

 1. Towar zakupiony w sklepie internetowym www.watchplanet.pl można zwrócić w ciągu 30 dni od daty otrzymania towaru. Każdy zwrot musi zostać indywidualnie uzgodniony z Działem Obsługi Klienta. Koszty odesłania towaru pokrywa kupujący.

 2. Zwracany towar nie może nosić śladów użytkowania oraz musi zostać zwrócony w fabrycznym opakowaniu wraz z oryginalnym dokumentem zakupu oraz kartą gwarancyjną.

 3. Powyższy pkt.1 nie ogranicza prawa ustawowego. Zgodnie z art. 27 Ustawy o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. Konsument, który zawarł umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorcy, może w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów określonych w art. 33, art. 34 ust.2 i art. 35.

 4. W przypadku odstąpienia od umowy jest ona uznana za niezawartą. Zakupiony towar należy zwrócić na adres:

  Time Concept
  Al. KEN 36 lok. 112B
  02-797 Warszawa

  Do przesyłki należy dołączyć Oświadczenie o odstąpieniu od umowy: POBIERZ

 5. Wszelkie zwroty wysłane bez konsultacji z Działem Obsługi Klienta na koszt www.watchplanet.pl (za pobraniem) nie będą przyjmowane.

 6. Wszystkie dokonywane przez Klienta płatności zostaną zwrócone w ciągu 14 dni od dnia otrzymania towaru oraz oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

 

 

Ochrona danych osobowych

 1. Klient dokonując zamówienia w sklepie internetowym www.watchplanet.pl wyraża zgodę na gromadzenie i przetwarzanie przez Time Concept danych osobowych podanych w formularzu danych osobowych w rozumieniu Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. nr 101 poz. 926 z późn. zm.) wyłącznie w celu realizacji umowy sprzedaży.

 2. Użytkownik sklepu, niezależnie od możliwości złożenia zamówienia, posiada możliwość zapisania się na wysyłany drogą e-mailową Newsletter, zawierający informacje marketingowe. Zapisanie się na Newsletter jest całkowicie dobrowolne i nie jest powiązane ze zgodą na jakąkolwiek inną interakcję sklepu z użytkownikiem, w szczególności z zawarciem umowy.

 3. Dane osobowe umieszczone w bazie danych sklepu są przetwarzane wyłącznie dla jego potrzeb, z wyjątkiem danych udostępnianych jednorazowo i doraźnie przewoźnikom w celu dostarczenia zamówionej przesyłki lub operatorom płatności w celu obsługi płatności dla konkretnego zamówienia. Dane te są gromadzone z należytą starannością i odpowiednio chronione przed dostępem do nich przez osoby do tego nieupoważnione, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997r. nr 133 poz. 883).

 4. Osoba wyrażająca zgodę ma prawo do dostępu do treści podanch danych, ich poprawy lub usunięcia.
 5. Regulamin jest w pełni zgodny z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Pełna wersja regulaminu: POBIERZ